Category Archives: Skanėstai

Kanelės (Cannelés de Bordeaux)

Cannelé – tradicinis iš Bordo regiono kilęs Prancūziškas desertinis pyragėlis. Tai mažutis pyragėlis, kurio viduje minkštas, saldus kremas, o išorėje tamsi karamelizuota plutelė. Cannelé išsiskiria ypatinga forma, kuri būdinga tik šiems pyragėliams.

Kaneles kepame klasikines bei aplietas juodu arba cappuccino šokoladu.

 

Kruasanas (Croissant)

Išskirtinis prancūziškas pyragėlis užkariavęs visą pasaulį. Taip vadinamas dėl savo formos ir dievinamas už savo traškumą. Kruasanai mūsų kepyklėlėje – YPATINGI. Juose tiek sviesto…TIKRO, ŠVIEŽIO SVIESTO! Jokio margarino. Jie kepami čia ir dabar iš tešlos, kurią mūsų kantriosios kepėjos minko sluoksniuodamos su sviesto gabalėliais ir meistriškai
suriečia į klasikinę jų formą. Mes kepame keturių rūšių kruasanus – klasikinius, su marcipano, šokolado ir karamelės įdarais.

Morengas su migdolais (Sacrsistain)

Iš senovės vienuolynų kilęs, “Sacristain” arba “Zakristijonu” vadinamas tradicinis Prancūziškas saldumynas iš susuktos sluoksniuotos tešlos su morengo kepurėle apibarstyta paskrudintomis migdolų drožlėmis. Kaip gali sietis saldus skanumynas su kukliu, asketišku vienuolišku gyvenimo būdu? Tiesiog vienuoliai atrado, kad nuo pyrago likusius tešlos gabalėliai gali būti ne išmetami, o surenkami, iškočiojami, susukami ir apibarstomi cukrumi.